PXM PX218 RDM Controller


RDM Controller jest urządzeniem pozwalającym zmieniać ustawienia parametrów produktów (wyposażonych we wsparcie dla protokołu RDM) podłączonych do rozbudowanych instalacji wykorzystujących protokół DMX-512. Należy podkreślić, że urządzenia posiadające odbiornik DMX nie muszą obsługiwać protokołu RDM i tym samym współpracować z PX218.

PX218 do komunikacji z innymi produktami wykorzystuje protokół RDM (Remote Device Management), który jest swego rodzaju rozszerzeniem protokołu DMX512. Protokół DMX w założeniu umożliwia jednokierunkowy przepływ danych, podczas gdy jego rozszerzenie tj. protokół RDM może przesyłać informacje w dwóch kierunkach. Dzięki temu jest możliwe odbieranie i wysyłanie informacji, a co za tym idzie możliwość monitoringu działania urządzeń zgodnych z protokołem RDM i ewentualna zmiana konfiguracji ich parametrów pracy.

Do połączenia z siecią DMX przeznaczono wejście i wyjście w standardzie DMX-512. Zarządzanie pracą PX218 odbywa się przy pomocy programu na platformę Windows za pośrednictwem portu USB 2.0. Do zasilania urządzenia wystarcza energia dostarczona przewodem z gniazda USB w komputerze.

Specyfikacja:

  • Złącza wyjść: USB (typ mini-B), wtyk/gniazdo 3-pin XLR
  • Konfiguracja przez PC: tak
  • Zasilanie: 5 V DC (bezpośrednio z portu USB)
  • Masa: 0,25 kg
  • Wymiary: 108 x 61 x 42 mm

Zapytaj o cenę